Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny poślizg, czyli jak jeździć w ekstremalnych warunkach

Data publikacji 03.09.2009

Podczas codziennej służby policjanci niejednokrotnie muszą prowadzić radiowóz w bardzo trudnych warunkach drogowych, często poruszając się z dużą prędkością. Aby w trakcie takiej jazdy nie doszło do wypadku potrzebne jest stałe doskonalenie swoich umiejętności. Okazją do nauki panowania nad pojazdem w ekstremalnych warunkach było dzisiejsze szkolenie, zorganizowane na płycie lotniska na Bemowie.

Prawie 90 policjantów z Komendy Stołecznej uczestniczy w szkoleniu z zakresu poruszania się samochodem w trudnych warunkach. Takie umiejętności są niezbędne w ich codziennej służbie. Dzięki środkom finansowym z funduszu prewencyjnego PZU możliwe było zorganizowanie szkolenia, które obejmowało między innymi techniki wychodzenia z poślizgów, omijania przeszkód, jazdę z dużą prędkością.

Policjanci mieli możliwość prowadzenia samochodu w zróżnicowanych warunkach drogowych, zarówno na suchej, jak i śliskiej nawierzchni. Niejeden manewr zakończył się efektownym „bączkiem”, jednak w końcowej ocenie instruktorów stołeczni mundurowi wypadli bardzo dobrze, chociaż szkolenie ich jest trudniejsze, gdyż „Muszą potrafić więcej od innych kierowców. Policjant ścigający przestępcę musi mieć świadomość, że nie tylko goni uciekającego ale również widzieć wszystko to, co się dzieje wokół niego.”

mm

Film Doskonalenie jazdy w ekstremalnych warunkach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Doskonalenie jazdy w ekstremalnych warunkach (format flv - rozmiar 5.71 MB)