Trzy areszty za rozboje - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy areszty za rozboje

Data publikacji 03.09.2009

Trzech zatrzymanych sprawców, dwa wykryte rozboje oraz odzyskane mienie, to efekt ostatnich dni pracy kryminalnych z Bielan. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w wyniku podjętych działań ustalili sprawców dwóch rozbojów. 19-letni Grzegorz M., 18-letni Daniel T. oraz 17-letni Ernest Z. po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Bielanach zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że wracając do domu na ulicy Kasprowicza został zaatakowany i pobity przez trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli mu portfel z dokumentami i telefon komórkowy.

Bielańscy kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania. Na podstawie przekazanych przez pokrzywdzonego rysopisów napastników oraz własnego rozpoznania środowiska przestępczego doprowadzili do odzyskania skradzionego telefon i zatrzymania sprawców, którymi okazali się 19-letni Grzegorz M., 18-letni Daniel T. oraz 17-letni Ernest Z. Odzyskano także dokumenty pokrzywdzonego, które sprawcy wyrzucili do szybu windy jednego z budynków na Bielanach.

Mężczyżni po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni nadal weryfikowali i analizowali spływające do nich informacje. Działania te szybko doprowadziły do kolejnego sukcesu. Policjanci udowodnili 19-letniemu Grzegorzowi M. dokonanie innego rozboju. Tym razem 19-latek zaatakował, wracającą do domu starszą kobietę, którą pobił, a gdy ta nie chciała oddać swojego mienia skopał ją i zabrał torebkę z zawartością pieniędzy i dokumentów. Podczas czynności procesowych kobieta rozpoznała 19-latka, a także jego głos i powtórzone pod jej adresem w trakcie okazania wulgaryzmy.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami spraw postanowił tymczasowo aresztować całą trójkę na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/tk