Policyjna akcja przeciwko dilerom - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja przeciwko dilerom

Data publikacji 03.09.2009

Na 11 adresów w powiecie pruszkowskim weszli jednocześnie policjanci z komendy powiatowej i stołecznej. W ciągu pierwszych trzech godzin zatrzymano 8 mężczyzn, w tym dwóch 14-latków. Zarzuca się im posiadanie, udzielanie i sprzedaż środków odurzających Pięciu z nich usłyszało zarzuty, trzech jest pod policyjnym dozorem, wobec dwóch zapadnie decyzja o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Sprawą nieletnich zajmie się z kolei sąd rodzinny.

Pod nadzorem prokuratury rejonowej w Pruszkowie policjanci prowadzą postępowanie w sprawie udzielanie i sprzedaży narkotyków. Wszystko wskazuje na to, że środki odurzające trafiały do nieletnich. Funkcjonariusze wytypowali kilkanaście adresów osób zamieszanych prawdopodobnie w przestępczy proceder.

Punktualnie o 6.00 14 grup realizacyjnych złożonych z policjantów wydziału kryminalnego, wydziału dochodzeniowo-śledczego, wydziału prewencji oraz funkcjonariuszy wydziału dz. przestępczości narkotykowej i wydziału wywiadowczo-patrolowego weszło jednocześnie na 11 adresów. Przeszukano posesje w Pruszkowie i Brwinowie. Łącznie zatrzymano 8 osób, w tym dwóch 14–latków. 22-letni Michał S., 21-letni Patryk P. i 18-letni Paweł K. usłyszeli zarzuty, zastosowano wobec nich policyjny dozór. 18-letni Janusz K. po przesłuchaniu został zwolniony. 22-letni Marcin M. i 23-letni Łukasz G. trafią dziś do sądu, gdzie zapadnie decyzja o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania. Akta dotyczące z kolei dwóch 14-latków Patryka i Kamila zostaną wyłączone do odrębnego postępowania i przesłane zgodnie z właściwością do sądu rodzinnego.

 

ak


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.58 MB)