„Magazynier” pod dozorem Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Magazynier” pod dozorem Policji

Data publikacji 02.09.2009

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który w jednym z banków próbował wyłudzić kredyt w kwocie ponad 25 tys. złotych. 28-letni Edward Ch. Rzekomy magazynier stanie za to przed sądem. Jeśli ten uzna go za winnego zarzucanego mu czynu, może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.

Do policjantów z Pragi Północ dotarła anonimowa informacja o mężczyźnie, który prawdopodobnie próbuje oszukać bank. Policjanci natychmiast przystąpili do sprawdzenia uzyskanych informacji. Po zweryfikowaniu okazało się, że mężczyzna na podstawie sfałszowanych dokumentów ubiega się o kredyt w wysokości ponad 25 tys. złotych.

Na tej podstawie powzięli decyzję o zorganizowaniu zasadzki i zatrzymaniu oszusta. Rzekomy „magazynier”, bo zaświadczenia, którymi się posłużył potwierdzały, że jest właśnie jako magazynier wpadł w chwili podpisywania umowy kredytowej. 28-letni Edward Ch. od razu przyznał się policjantom do popełnionego przestępstwa.

Prokurator wszczynając w tej sprawie śledztwo, postanowił zastosować wobec oskarżonego dozór Policji. Jeśli sąd uzna Edwarda Ch. za winnego zarzucanego mu czynu, może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.

dt, mb