Zatrzymani z heroiną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z heroiną

Data publikacji 19.08.2009

Podczas kontroli samochodu policjanci znaleźli pod siedzeniem kierowcy dwie działki heroiny. Narkotyki kupił 24-letni pasażer, Rafał P. Funkcjonariusze ustalili sprzedawcę narkotyków, 53-letniego Sławomira P. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie 0,2 grama heroiny. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Po południu policjanci zauważyli fiata 126p. Kierowca włączając się do ruchu nie zasygnalizował tego. Pojazd zatrzymano do kontroli. Wówczas okazało się, że wykroczenie w ruchu drogowym to nie największe przewinienie, jakiego dopuścił się 35-letni Adam P.

Kierowca pod swoim fotelem ukrył dwie paczki z beżowym proszkiem. Policjanci ustalili, że narkotyki kupił pasażer. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające i zatrzymali kierowcę oraz 24-letniego Rafała P.

Policjanci ustalili od kogo pochodziły narkotyki. Zatrzymali 53-letniego Sławomira P., który rozprowadzał narkotyki. W chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie jeszcze jedną działkę heroiny. Sławomir P. trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów okazało się, że kierujący fiatem znajdował się pod wpływem działania środków odurzających.

Po przeprowadzeniu testów i zważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że Adam P. miał 0,4 grama heroiny, a Sławomir P. 0,2 grama tego samego narkotyku.

Kierowca usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, pasażer udzielenia mu narkotyków, a 53-latek handlu i posiadania. Teraz wszyscy staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny.

at, jw