Kulą w złodzieja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kulą w złodzieja

Data publikacji 19.08.2009

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali 18-letniego Pawła H., którego podejrzewa się o usiłowanie rozboju. Mężczyzna w nocy wszedł po balkonach na 2 piętro budynku, gdzie chciał okraść mieszkanie. Na szczęście właściciel lokalu nie spał i zauważył skradającego się na zewnątrz mężczyznę. Starszy Pan bronił się przed złodziejem kulą a sprawca zaatakował go szufelką leżącą na balkonie.

Dwa dni temu około 4 nad ranem 80-letni właściciel mieszkania przy ul. Marszałkowskiej nie mógł spać. W pewnym momencie zauważył osobę stojącą na jego balkonie. Nie bacząc na konsekwencje starszy Pan otworzył drzwi balkonowe i zapytał, co się stało. Młody mężczyzna zażądał pieniędzy i wtedy właściciel lokalu kulą zaatakował złodzieja.

Ten znalazł leżącą pod nogami szufelkę, którą zaatakował mieszkańca. Starszy Pan nie stracił zimnej krwi i krzycząc wzywał pomocy, budząc sąsiadów. Napastnik widząc, że nic nie wskóra uciekł drogą, którą wszedł.
Na miejsce przyjechali policjanci, którzy drobiazgowo zbadali miejsce zdarzenia. Pierwsza ocena wskazywała na to, że napastnik liczył na to, że mieszkaniec będzie spał, a ze względu na upał drzwi balkonowe będą otwarte.

Od razu swoje czynności rozpoczęli kryminalni, którzy wytypowali ewentualnego sprawcę tego napadu. Po sprawdzeniu okazało się, że mieli rację. Dzień po zdarzeniu zatrzymali 18- letniego Pawła H., który w czasie wykonywanych czynności przyznał się do winy. Nastolatek ma bogatą przeszłość kryminalną i był wielokrotnie notowany za rozboje, kradzieże i włamania. Sprawca najprawdopodobniej jeszcze dziś w prokuraturze usłyszy zarzuty usiłowania rozboju. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

dt, to