Z kijem na ojca i ciotkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z kijem na ojca i ciotkę

Data publikacji 19.08.2009

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom kryminalnych i dochodzeniowców z Pragi Południe rodzeństwo, które pobiło i okradło zostało bardzo szybko zatrzymane i już usłyszało zarzuty. 36-letnia Dorota P. i 47-letni Leszek O. wspólnie napadli przed klatką schodową na swojego ojca i ciotkę. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy przy ulicy Grenadierów zostali powiadomieni o pobiciu i kradzieży, do których doszło przed jedną z klatek schodowych. Na miejscu oczekiwało dwoje pokrzywdzonych. Oboje byli dotkliwie pobici, kobietę przewieziono do szpitala, mężczyźnie udzielono pomocy medycznej na miejscu. Funkcjonariusze zabezpieczyli kij, którym sprawcy bili swoje ofiary.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zarówno on, jak i jego siostra kilkakrotnie zostali przewróceni na ziemię, byli kopani i bici po całym ciele. Napastnicy ukradli mężczyźnie saszetkę z kluczami do mieszkania, dyktafonem i pieniędzmi w kwocie 2000 złotych.

Kryminalni natychmiast po zgłoszeniu zajęli się sprawą. Bardzo szybko ustalili, kim byli sprawcy. Okazało się, że pobicia, a później kradzieży dokonało rodzeństwo, brat z siostrą, a napadli na własnego ojca i ciotkę. Zaraz po ustaleniu podejrzewanych policjanci przystąpili do zatrzymania Doroty P. i Leszka O.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego przesłuchali wszystkich świadków zdarzenia, skompletowali materiał dowodowy, dzięki któremu 36-letnia Dorota P. i 47-letni Leszek O. usłyszeli zarzuty pobicia i kradzieży.

dt, jw