Odzyskano skradzionego w Niemczech forda - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzionego w Niemczech forda

Data publikacji 13.08.2015

Policjanci z Józefowa, by dostać się na posesję sforsowali ogrodzenie. Tu odzyskali skradzionego w Niemczech forda. W tej sprawie zatrzymano także 21- letnią kobietę oraz 68-latka, który przed policjantami ukrył się za szafą.

Podczas patrolu funkcjonariusze z komisariatu w Józefowie, otrzymali za pośrednictwem oficera dyżurnego informację, że na jednej z posesji znajduje się skradziony pojazd. Funkcjonariusze już po chwili znaleźli się pod podanym im adresem, gdzie znajdował się wskazany samochód.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że ford został skradziony na terenie Republiki Federalnej Niemiec w dniu 1 maja tego roku. 21- letnia kobieta, która znajdowała się przed domem stwierdziła, że nie może wpuścić policjantów na teren posesji, gdyż nie ma kluczy. Mundurowi nie wahali się i po chwili byli już po drugiej stronie ogrodzenia.

Mimo zapewnień, że w domu jest sama, podczas przeszukania policjanci za jedną z szaf odnaleźli 68- letniego właściciela posesji. Samochód trafił na policyjny parking, a podczas kontroli w mieszkaniu odnalazły się także...klucze od domu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Postępowanie wyjaśni ich udział i związek ze skradzionym w Niemczech pojazdem.

kom. Jarosław Sawicki