Aresztowany za wymuszenia rozbójnicze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za wymuszenia rozbójnicze

Data publikacji 18.08.2009

Dzięki żmudnej pracy mińskiej dochodzeniówki i kryminalnych przedstawiono zarzuty 18-letniemu mieszczaninowi Piotrowi, W, który wymuszał pieniądze od kilkunastoletniego mieszkańca. Grożąc mu pobiciem wyłudził od swojej ofiary kilka tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec Piotra W. miesiąc tymczasowego aresztu. Rozbójnikowi grozi kara 10 lat więzienia.

Kilka dni temu do mińskiej komendy trafił 18-letni Piotr W. znany już policjantom z popełnionych rozbojów i wymuszeń. Mężczyzna znalazł sobie kolejną ofiarę. Okazał się nią kilkunastoletni mieszkaniec jednego z mińskich osiedli. Piotr W. grożąc chłopcu pobiciem, wymuszał od niego pieniądze. Łupem rozbójnika padły też pieniądze z mieszkania mieszkańca.

Sprawą zajęli się kryminalni. Zatrzymali rozbójnika i osadzili go w areszcie. Piotrowi W. przedstawiono zarzut wymuszenia rozbójniczego, zmuszania do określonego zachowania i kradzieży. Na wniosek Policji i Prokuratury mężczyzna znalazł się przed obliczem sądu. Zastosowano wobec niego miesiąc tymczasowego aresztu. Piotrowi W. grozi kara do 10 lat więzienia.

 

ak, dn