Wpadli podczas przeglądania łupu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas przeglądania łupu

Data publikacji 15.08.2009

Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech obcokrajowców podejrzewanych o kradzież kieszonkową. Dwóch z nich „wpadło” podczas przeglądania zawartości skradzionego portfela w parku w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Trzeci mężczyzna zatrzymany został kilkanaście minut później przy ul. Emilii Plater. Okazało się, że sprawca kradzieży portfela znajdował się już w rekach policjantów zanim pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony.

Wczoraj około 14.00 funkcjonariusze prewencji śródmiejskiej komendy pełniąc służbę w parku w przy Pałacu Kultury i Nauki spostrzegli dwóch mężczyzn siedzących na ławce i przeglądających zawartość portfela. Sposób w jaki to robili wydał się policjantom na tyle podejrzany, że postanowili ich wylegitymować. Okazało się, że obaj są obcokrajowcami. Posiadali natomiast przy sobie pieniądze, portfel, karty kredytowe oraz inne dokumenty, które z pewnością nie należały do nich. Policjantom tłumaczyli, że portfel znaleźli w pobliżu ławki na której siedzieli.

Po chwili jednak sytuacja wyjaśniła się. Policjanci poinformowani zostali przez dyżurnego, że zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił o kradzieży swojego portfela na terenie restauracji znajdującej się w pobliskim centrum handlowym. Pokrzywdzony rozpoznał ujawnione przez funkcjonariuszy przedmioty jako swoją własność i złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Kilkanaście minut później do zatrzymanych mężczyzn dołączył trzeci, który  czekał na nich w samochodzie w pobliżu ulicy Emilii Plater. Wszyscy przewiezieni zostali do Komendy przy ul. Wilczej. Dzisiaj śledczy ustalą jaki był ich udział w kradzieży.

zk