Mercedes z marihuaną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mercedes z marihuaną

Data publikacji 15.08.2009

Zatrzymaniem dwóch młodych mężczyzn zakończyła się wczoraj kontrola mercedesa, jaką przeprowadzili otwoccy kryminalni w Karczewie. W schowku samochodowym oraz w kieszeni spodni jednego z mężczyzn znaleziono ponad 12 gramów marihuany. Obaj odpowiedzą teraz z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Najprawdopodobniej zawodowej czujności mundurowych należy przypisać fakt, że spośród wielu samochodów, właśnie tego mercedesa postanowili skontrolować. Wewnątrz pojazdu znajdowało się dwóch mieszkańców Otwocka.

Młody wiek wyróżniał ich wśród innych kierujących. W trakcie kontroli wnętrza samochodu w skrytce znajdującej się przy fotelu pasażera, funkcjonariusze odnaleźli małe opakowania z marihuaną. Ponadto w kieszeni spodni u jednego z mężczyzn ujawniono zapakowane już porcje marihuany. Łącznie ponad 12 gramów marihuany.

Mercedes trafił na policyjny parking, a obaj mężczyźni podróż zakończyli w otwockim areszcie. Przeszukano również ich miejsce zamieszkania, u jednego z mężczyzn znaleziono wagę elektroniczną oraz kolejne dwie porcje marihuany, o łącznej wadze 2,17 grama.

Mężczyźni odpowiadać będą z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Treść zarzutów, jakie zostaną im przedstawione, zależeć będzie od zebranych w tej sprawie materiałów.

js/zk