Chciał wtargnąć do mieszkania, przywitała go nożem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wtargnąć do mieszkania, przywitała go nożem

Data publikacji 13.08.2009

51-letnią Danutę N. zatrzymali policjanci z komendy na Bielanach. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu, kilkukrotnie raniła nożem byłego konkubenta. Mężczyzna próbował wtargnąć do jej mieszkania. Kobieta usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Wobec Danuty N. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przed północą policjanci udali się na ulicę Perzyńskiego, gdzie na klatce jednego z budynków leżał zraniony nożem mężczyzna. Wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna posiadał rany kłute w okolicy klatki piersiowej, które wymagały natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna został ugodzony kilka razy nożem przez byłą konkubinę. Zarówno od pokrzywdzonego, jak i sprawczyni funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu.
51-letnia Danuta N. została zatrzymana i przewieziona do komendy przy ulicy Żeromskiego. Zatrzymana miała 1,8 promila alkoholu we krwi.

Po wytrzeźwieniu Danuta N. usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec Danuty N. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

at, tk