Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 13.08.2009

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w czterech firmach w Wólce Kosowskiej komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjanci zabezpieczyli 3 twarde dyski i przenośny komputer. Na wszystkich urządzeniach były zainstalowane programy nie posiadające licencji.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę firm w Wólce Kosowskiej. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci potwierdziły się. Funkcjonariusze sprawdzili komputery w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono 3 twarde dyski i laptop. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji.

Pirackie oprogramowanie spowodowało straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie szacowane jest na kwotę 6000 zł. Prowadzone jest dalsze postępowanie w tej sprawie.

at, hkk