Bezpieczne wakacje 2009 - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2009

Data publikacji 13.08.2009

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz Stołeczni Policjanci wzięli udział w spotkaniu z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2009” w Serocku. Dla dzieci wypoczywających na koloniach w Integracyjnym Centrum Opieki Wychowania i Terapii w Serocku dzień 12 sierpnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wczoraj zagościł tam Krzysztof „Diablo” Włodarczyk - w ramach cyklu spotkań edukacyjnych młodzieży ze znanymi sportowcami, organizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z grupą Bullit KnockOut Promotions.

Inicjatywa włączenia w kampanię „Bezpieczne wakacje 2009” oraz w rządowy program „Razem bezpieczniej” popularnych pięściarzy to nowatorska formuła kształcenia postaw wśród dzieci i młodzieży.

Integracyjne Centrum Opieki, Wychowania Terapii w Serocku jest placówką prowadzoną przez Krajowy Komitet Wychowania Resocjalizującego przy ścisłym współdziałaniu z Towarzystwem Pomocy Dzieciom. Stanowi zespół niepublicznych placówek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, które wymagają pomocy profilaktyczno-wychowawczej, opiekuńczej i terapeutycznej.

Tematem przewodnim wczorajszego spotkania był Sport jako alternatywa dla uzależnień i forma samorealizacji, oraz sposoby unikania zagrożeń i bezpiecznego spędzania wakacji. Głównym punktem programu była rozmowa z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, jednym z najbardziej utytułowanych i najzdolniejszych polskich pięściarzy. Mistrz chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dzieci, opowiadał o swoich największych sukcesach i porażkach na ringu. Podkreślił, że sport pomógł mu przezwyciężyć słabości i ukształtować charakter. Bokser zaznaczył, że prawdziwy sportowiec nie stosuje żadnych używek, a drogą do sukcesów jest tylko ciężka praca. Mistrz rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Drugim punktem programu była rozmowa profilaktyczna z dziećmi, którą przeprowadzili funkcjonariusze Policji z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Policjanci poruszyli szereg tematów związanych z bezpieczeństwem w górach, w lesie, nad wodą. Opowiadali też jak właściwie zachować bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na ulicy. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji, a w podziękowaniu za udział „Diablo” Włodarczyka w spotkaniu nagrodziły go gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od MSWiA drobne upominki w ramach akcji„Razem bezpieczniej”: czapeczki, koszulki oraz odblaski, które będą nie tylko pamiątką niezapomnianego dnia, ale także sposobem na zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: MSWiA