Odpowiedzą za podpalenie, pobicie i groźby - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za podpalenie, pobicie i groźby

Data publikacji 13.08.2009

Policjanci z Grodziska i Żabiej Woli wyjaśnili okoliczności pożaru, do którego doszło kilka dni temu w miejscowości Słubica. Dotychczas do tej sprawy zatrzymanych zostało 4 mężczyzn. Grzegorz S., Wiesław B., Marek L. i Hubert G. oprócz zarzutu podpalenia budynku gospodarczego usłyszą jeszcze zarzuty pobicia i gróźb wobec mężczyzny pracującego na posesji. Policjanci sprawdzają, czy w przestępstwach nie brały udziału jeszcze inne osoby.

Wyjaśnianie całej sprawy rozpoczęło się od rozmowy z poszkodowanymi, którzy wezwali policjantów na miejsce pożaru do miejscowości Słubica. Właściciel całkowicie spalonego budynku gospodarczego oszacował poniesione straty na 40 tys. złotych. Od pracownika przebywającego w czasie pożaru na posesji policjanci dowiedzieli się, że wcześniej było tam kilku nieznanych mu mężczyzn. Mieli oni wtargnąć na podwórko, pobić go i zagrozić „policzeniem się z nim wieczorem”. Policjanci natychmiast połączyli obie sprawy.

Funkcjonariusze z Żabiej Woli i Grodziska zaczęli zbierać informacje o sprawcach zdarzenia. Pierwsze ustalenia prowadziły do zatrzymanego kilka dni później w Grodzisku, 28-letniego Grzegorza S. Następnie namierzono pozostałych sprawców. 36-letni Wiesław B. został zatrzymany tego samego dnia w kotłowni swojego domu, gdzie próbował ukryć się przed policjantami. Niemal jednocześnie do policyjnej celi trafili też 49-letni Marek L. i 31-letni Hubert G. Policjanci ustalają udział każdego z nich w podpaleniu budynku, pobiciu i grożeniu pracownikowi. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy w przestępstwach nie brały udziału jeszcze inne osoby.

kz/zk