Dwaj policjanci ranni na służbie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj policjanci ranni na służbie

Data publikacji 25.05.2015

Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki oraz jego Zastępca mł. insp. Piotr Owsiewski odwiedzili w szpitalu policjantów rannych w wyniku wybuchu w mieszkaniu na warszawskiej Białołęce. Komendant Stołeczny życzył podwładnym szybkiego powrotu do zdrowia.

Wczoraj w jednym z domów na warszawskiej Białołęce 68-letni mężczyzna oblał się substancją łatwopalną i groził, że się podpali. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji oraz załoga straży pożarnej.

Kiedy funkcjonariusze Policji weszli do wnętrza domu nastąpił wybuch. Policjanci zostali odrzuceni przez podmuch na trawnik przed domem. Doznali oparzeń twarzy oraz rąk I i II stopnia.
Sprawca zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Rannych policjantów załoga ratownictwa medycznego przewiozła do szpitala CSK przy ul. Szaserów. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wsparcia funkcjonariuszom udzielili też Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI mł. insp. Piotr Berent oraz Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka mł. insp. Andrzej Ziółkowski, którzy również spotkali się z poszkodowanymi w wyniku interwencji policjantami.

ea/po