Wspólnie uratowali ludzkie życie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie uratowali ludzkie życie

Data publikacji 22.05.2015

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał od ochotników z miejscowego OSP informację o mężczyźnie, który stracił przytomność. W tym czasie mężczyzna znajdował się w sklepie. Zgodnie ze zgłoszeniem u poszkodowanego nie były wyczuwalne funkcje życiowe. Na miejsce natychmiast dojechali funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego razem ze słuchaczami z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjanci na zmianę z ratownikami medycznymi i strażakami prowadzili akcję reanimacyjną. Po godzinie udało się przywrócić funkcje życiowe u 58-latka. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską.

Chwilę po 18.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim poinformowali dyżurnego komisariatu o utracie przytomności przez jednego z klientów miejscowego sklepu. Zgodnie ze zgłoszeniem u poszkodowanego nie były wyczuwalne funkcje życiowe. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów z załogi patrolowo-interwencyjnej oraz pełniących wspólnie z nimi służbę słuchaczy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Gdy funkcjonariusze dojechali do placówki handlowej, tam zastali już ratowników medycznych, którzy rozpoczęli akcję reanimacyjną. Na miejsce dojechali również strażacy.

Przez godzinę policjanci na zmianę z ratownikami medycznymi i strażakami prowadzili akcję reanimacyjną, która zakończyła się przywróceniem funkcji życiowych u poszkodowanego. Uratowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie następnie został otoczony opieką lekarską.

ego/aw