Złodziej i paser kostki brukowej zatrzymani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej i paser kostki brukowej zatrzymani

Data publikacji 20.05.2015

Pracował w prywatnej spółce jako pracownik fizyczny przy układaniu kostki brukowej. Z miejsc prac modernizacyjnych dróg i chodników od grudnia ubiegłego roku systematycznie zabierał kostkę brukową, którą przewoził samochodem z przyczepką do swojego znajomego. Ten kupował od niego „kradzioną” kostkę. Policjanci z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 36-letniego Marcina Z. w chwili, gdy ładował do przyczepki kostkę przeznaczoną na naprawę chodnika w mieście. Na terenie posesji należącej do 43-letniego Sławomira A. funkcjonariusze znaleźli i odzyskali blisko 138 m kwadratowych kostki brukowej i 32 sztuki obrzeży betonowych. 36-latek już usłyszał zarzuty kradzieży mienia, 43-latek - paserstwa.

Policjanci z komisariatu w Kobyłce uzyskali informację o osobie dokonującej kradzieży mienia z terenu miejsc modernizacji dróg i chodników, w tym na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że czynów tych mógł dopuszczać się 36-letni pracownik prywatnej spółki. Mężczyzna od grudnia ubiegłego roku miał systematycznie, po zakończonej pracy, zarówno z terenu budowy, jak i podręcznego magazynu firmy zabierać materiały budowlane w postaci kostki brukowej i obrzeży betonowych.

Kilka dni temu podczas realizacji czynności związanych z przedmiotową sprawą, komendant miejscowego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami służby prewencji i kryminalnej udali się na jedną z ulic, gdzie miał być układany chodnik. Tam zauważyli osobę, która dokonywała załadunku kostki brukowej na przyczepkę samochodową. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony wizytą policjantów. Pytany co robi, nie był w stanie racjonalnie tego wytłumaczyć. Podczas legitymowania, okazało się że był to będący w zainteresowaniu policjantów, 36-letni Marcin Z. Zabezpieczona kostka w ilości 4 metrów kwadratowych oraz przyczepka i samochód trafiły na parking komisariatu, mężczyzna do policyjnej celi.

Dalsze czynności kryminalnych doprowadziły do ustalenia miejsca, gdzie kostka była przewożona. Podczas kontroli jednej z posesji w Warszawie, należącej do 43-letniego Sławomira A., policjanci znaleźli i odzyskali blisko 138 metrów kwadratowych kostki i 32 sztuki betonowych obrzeży o łącznej wartości blisko 2800 złotych. Przedmioty te zostały zwrócone właścicielowi firmy.

Marcin Z. został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży mienia, policjanci zabezpieczyli również od niego na poczet przyszłych kar mienie w kwocie 1500 złotych. Sławomirowi A. funkcjonariusze przedstawili zarzuty paserstwa.

ea/ts