Do mieszkania weszli przez uchylone okno - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Do mieszkania weszli przez uchylone okno

Data publikacji 19.05.2015

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy okradli mieszkanie na terenie dzielnicy. Sprawcy weszli do środka przez uchylone okno, a potem ukradli pieniądze. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy. 16-letni Dominik K. i 23-letni Konrad Z. usłyszeli już zarzuty za kradzież i usiłowanie kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci pełniący służbę patrolową na terenie dzielnicy otrzymali informację, że w rejonie ul. Strubiczów młodzi mężczyźni próbują wejść do mieszkania przez uchylone okno. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce zauważyli młodego mężczyznę, którego rysopis odpowiadał podanym rysopisom. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali 23-letniego Konrada Z. Mężczyzna trafił do komisariatu. Przy nim znaleziono część skradzionych pieniedzy.

Dzięki pracy operacyjnej oraz dochodzeniowo-śledczej policjantów okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał wspólnika, 16-letniego Dominika Ch. Kiedy funkcjonariusze ustalili, gdzie przebywa został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że ci sami mężczyźni usiłowali dostać się przez uchylone okno do mieszkania w rejonie ul. 1 go Sierpnia. Konrad Z. i Dominik Ch. odpowiedzą za kradzież i usiłowanie kradzieży. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

ea/ew