Aresztowany za wymuszenie rozbójnicze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 19.05.2015

Dzięki dobrej współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III został zatrzymany sprawca wymuszenia rozbójniczego. Z informacji śledczych wynika, że 27-latek od jakiegoś czasu zastraszał prezesa jednej z firm, próbując w ten sposób wyłudzić pieniądze. Mężczyźnie, który został już tymczasowo aresztowany przez sąd może grozić kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że jedna z firm mieszcząca się na terenie dzielnicy otrzymuje e-mail z żądaniem 10 milionów złotych w zamian za nieujawnienie w środkach masowego przekazu informacji o rzekomych nadużyciach oraz groźbach wobec rodziny jej prezesa.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów zwalczających przestępsczość przeciwko życiu i zdrowiu bardzo szybko okazało się, że za tym przestępstwem może stać 27-letni mieszkaniec Przeworska. Dzięki współpracy ochockich policjantów i funkcjonariuszy z Przeworska, kilka dni temu w ich ręce wpadł 27-latek.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za wymuszenie rozbójnicze może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

ea/ew