5-tygodniowa dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

5-tygodniowa dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej

Data publikacji 18.05.2015

Z wnioskiem o zbadanie sytuacji opiekuńczej 5-tygodniowej dziewczynki i ustanowienie dla niej rodziny zastępczej zwrócili się funkcjonariusze zespołu do spraw nieletnich wołomińskiej komendy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie. Dziecko zostało odebrana biologicznym rodzicom podczas interwencji, w trakcie której policjanci i pracownicy pogotowia ustalili, że 34-letnia kobieta i jej 42-letni partner znajdowali się w stanie nietrzeźwości i nienależycie opiekowali się swoją córeczką.

Kilka dni temu funkcjonariusze wołomińskiego zespołu do spraw nieletnich otrzymali zgłoszenie z treści którego wynikało, że w jednym z lokali w towarzystwie dorosłych osób spożywających alkohol przebywa niemowlę. Faktycznie w mieszkaniu oprócz 34-letniej kobiety i jej 42-letniego partnera przebywała 5-tygodniowa dziewczynka. Dorosłe osoby znajdowały się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości Elżbiety W. wykazało blisko 2,2 promile alkoholu, Mirosława P. promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pracowników opieki społecznej i załogę pogotowia ratunkowego, która przebadała dziecko. Dziewczynka - wcześniak z wrodzoną wadą serca wymagającą szczególnej troskliwej opieki w obecności pracownika socjalnego  została przewieziona do szpitala, po czym przekazana pod opiekę rodzinie zastępczej.

Policjanci zespołu do spraw  nieletnich wołomińskiej komendy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie postanowili skierować do sądu rejonowego w Wołominie – Wydziału do spraw Rodzinnych i Nieletnich -  wniosek o zbadanie sytuacji opiekuńczej i stanu bezpieczeństwa małoletniej oraz ustanowienie dla niej rodziny zastępczej.   

ts/aw