Poszukiwany "Generał", podawał się za policjanta - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany "Generał", podawał się za policjanta

Data publikacji 18.05.2015

Policjanci z Posterunku w Sobieniach - Jeziory zatrzymali poszukiwanego 3 listami gończymi 37- latka ps. „Generał”. Mężczyzna wpadł, bo podczas legitymowania podał nie swoje dane, a jak się okazało, policjanta pełniącego służbę w jednej z komend na południu kraju.

Funkcjonariusze z posterunku policji w Sobieniach - Jeziorach otrzymali informację o kradzieży metalowego uzbrojenia słupów energetycznych.

Patrol prowadzący w tej sprawie czynności zatrzymał 36-letniego mężczyznę. Z informacji operacyjnych wynikało, że mężczyzna nie działał sam. Mundurowi przeprowadzili wówczas kontrole wytypowanych adresów na terenie gminy Sobienie – Jeziory. Podczas jednej z nich funkcjonariuszom nie umknął fakt, że jeden z przebywających w pomieszczeniu mężczyzn próbował przed policjantami ukryć się pod stołem.

Wyciągnięty spod stołu, złożył oświadczenie co do swoich danych osobowych, zasłaniając się przy tym brakiem dokumentów tożsamości. Po chwili ku ogromnemu zaskoczeniu samego legitymowanego okazało się, że podane przez niego dane należą do policjanta pełniącego służbę w jednej z jednostek na południu kraju. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeprowadzili czynności identyfikacyjne wykorzystując policyjny system AFIS. Wówczas okazało się, że w ręce policjantów wpadł poszukiwany 37-letni mężczyzna ps. „Generał”.

Za „Generałem” wydane zostały trzy listy gończe, między innymi za rozboje i kradzieże.

Funkcjonariusze z posterunku w Sobieniach - Jeziory zatrzymanego 37-latka przewieźli do jednego z warszawskich aresztów.

ea/js


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.58 MB)