Zareagowali w czasie wolnym od służby - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zareagowali w czasie wolnym od służby

Data publikacji 18.05.2015

Dzięki czujności mokotowskich mundurowych z wydziału wywiadowczo-patrolowego do policyjnego aresztu trafiły dwie osoby podejrzane o kradzież. Funkcjonariusze zareagowali w czasie wolnym od pracy i to nie pierwszy raz kiedy pokazali, że policjantem jest się nie tylko na służbie. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego w czasie wolnym od służby przebywali w galerii handlowej, gdzie zwrócili uwagę na dwie osoby, które przekładały coś z torby do plecaka, nerwowo się przy tym rozglądając. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy przypadkiem nie ma tam rzeczy pochodzących z kradzieży. Kiedy mężczyzna i kobieta opuszczali sklep, stróże prawa okazali legitymację służbowe i wylegitymowali ich. Mundurowi znaleźli przy nich koszulki, buty oraz inne rzeczy, które jak się potem okazało, zostały skradzione z różnych sklepów.

Policjanci wezwali na miejsce swoich kolegów z komendy. 34-latka i jej 44-letni znajomy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze ustalili, z jakich sklepów zostały skradzione rzeczy, a po złożeniu zawiadomień w tych sprawach przedstawili kobiecie i mężczyźnie zarzuty za kradzież. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

mb/aw