Uciekał przed policjantami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami

Data publikacji 13.05.2015

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali Pawła D. Mężczyzna jechał samochodem odpowiadającemu opisowi, którym miał poruszać się sprawca kradzieży paliwa na terenie powiatu i okolic. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i pomimo dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania popełniając szereg wykroczeń w ruchu drogowym kontynuował ucieczkę. Gdy kierowca stracił panowanie nad samochodem funkcjonariusze zatrzymali go. W samochodzie policjanci znaleźli laptop i biżuterię pochodzącą z kradzieży oraz środki odurzające. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przed północą policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach patrolując ulice błońskiej gminy w pewnym momencie zauważyli na ulicy Powstańców audi. Kierowca włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu. Ponadto pojazd odpowiadał opisowi, którym miał poruszać się sprawca kradzieży paliwa na terenie powiatu i okolic. Policjanci natychmiast zareagowali i podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę. Mężczyzna zignorował jednak dawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania. Popełniając szereg wykroczeń w ruchu drogowym kontynuował ucieczkę, podczas której kilkakrotnie przekraczał linię podwójną ciągłą, przejeżdżał na czerwony świetle, zmuszał inne pojazdy do zjazdu na pobocze oraz wymijał wysepki oddzielające pasy ruchu.

W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas, a następnie uderzając w znak wjechał do rowu. Mężczyzna chciał kontynuować ucieczkę pieszo, ale podczas próby wydostania się z auta, policjanci zatrzymali go. 35-latek nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili środki odurzające, które Paweł D. schował w skarpetce. Natomiast pod siedzeniem znaleźli laptop i biżuterię, która pochodziła z kradzieży. Jak się okazało mieszkaniec lesznowskiej gminy nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu.

Policjanci osadzili Pawła D. w policyjnej celi. W tym czasie zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 15 zarzutów kradzieży paliwa na łączną sumę ponad 3,7 tys. złotych, posiadanie środków odurzających, kradzież laptopa i biżuterii. 35-latek odpowie również za popełnienie łącznie 10 wykroczeń w ruchu drogowym, których dopuścił się podczas prowadzonego przez funkcjonariuszy pościgu. Materiały sprawy policjanci skierują do sądu, który podejmie decyzję o dalszym losie mężczyzny.
ego/ij