Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015 w garnizonie stołecznym

Data publikacji 13.05.2015

Od poniedziałku do 13 maja czteroosobowe drużyny z KSP zmagają się podczas stołecznych eliminacji w konkursie Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015. W skład każdego teamu wchodzą: dochodzeniowiec, pracownik operacyjny, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą. W ogólnopolskim finale w Szkole Policji w Pile, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca, naszą jednostkę reprezentować będą zwycięzcy poszczególnych kategorii indywidualnych.

W tym roku po raz pierwszy policjanci służby kryminalnej przystępują do rywalizacji w swojej kategorii. Do tej pory każdego roku to dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego, przewodnicy psów służbowych, pary patrolowo-interwencyjne sprawdzali się w zawodowych konkursach. Organizatorzy tego przedsięwzięcia pragną w ten sposób promować wiedzę i umiejętności praktyczne policjantów służby kryminalnej oraz motywować ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych.

Stołeczne eliminacje uroczyście otworzył insp. Robert Szydło, I zastępca komendanta stołecznego Policji. Powitał wszystkich uczestników, a 17 drużynom biorącym udział w konkursie życzył powodzenia.

W pierwszym dniu zaplanowano rywalizację w konkurencji strzelanie i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. We wtorek zespoły były oceniane za wiedzę i umiejętności związane z przeprowadzaniem oględzin na miejscu zdarzenia. Ostatniego dnia zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę praktyczną rozwiązując kazusy.

Po teście wiedzy, strzelaniu, zadaniach praktycznych najlepsi okazali się policjanci kryminalni reprezentujący KRP Warszawa II. To ta drużyna będzie reprezentowała naszą jednostkę w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 24-26 czerwca. Drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej zajęli policjanci z KRP Warszawa I, a trzecie z KPP w Wołominie.

W kategorii „policjant operacyjno – rozpoznawczy” najlepszy okazał się reprezentant KRP Warszawa II, drugi na podium był policjant z KPP w Wołominie, a trzeci z KPP w Otwocku.

Pierwsze miejsce w kategorii „policjant dochodzeniowo – śledczy” zajął funkcjonariusz z KPP w Wołominie, drugie – z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim, a trzecie z KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Najlepszym technikiem kryminalistyki w stołecznym garnizonie okazał się policjant z KRP Warszawa IV, kolejne miejsce zajęli policjanci z KPP w Otwocku i z KRP Warszawa I.

Pierwszą lokatę w kategorii „policjant nadzorujący” zajął policjant z KRP Warszawa I, drugą zajęła policjantka z KRP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a trzecią funkcjonariusz z  KPP w Mińsku Mazowieckim.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

ak