Zakłócali sygnał pilota, aby okradać samochody - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakłócali sygnał pilota, aby okradać samochody

Data publikacji 15.04.2015

Cztery zarzuty za włamania do samochodów oraz jeden za próbę dokonania takiego przestępstwa usłyszeli mężczyźni zatrzymani przez mokotowskich mundurowych. Policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do zakłócania sygnału pilota, które prawdopodobnie były wykorzystywane przez podejrzanych w tym procederze. Jakubowi J., Pawłowi T. oraz Markowi K. może grozić kara do 10 lat więzienia.

Kilka minut po 20.00 mokotowscy wywiadowcy otrzymali informację, że na parkingu w rejonie ulicy Wołoskiej stoi mercedes, w którym siedzi trzech młodych mężczyzn i którzy jak wynikało z relacji zgłaszającego prawdopodobnie próbowali włamać się do jego pojazdu. Policjanci krótko po otrzymaniu zgłoszenia odnaleźli ten samochód, w którym wylegitymowali Pawła T., Marka K. oraz Jakuba J. Pojazd miał tablice rejestracyjne, które nie zgadzały się z tym co widniało na nalepce znamionowej zaklejonej taśmą. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mercedes powinien mieć inne tablice.

Policjanci, podejrzewając że w samochodzie mogą znajdować się przedmioty pochodzące z przestępstwa lub służące do jego popełnienia, przeszukali samochód . Mundurowi zabezpieczyli tam między innymi urządzenie elektroniczne z anteną, 10 par rękawiczek, tablice rejestracyjne, panel oświetleniowy, ładowarki. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn jako podejrzewanych o próbę kradzieży z włamaniem pojazdu.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Wszystko wskazywało na to, że urządzenie które zostało zabezpieczone mogło służyć mężczyznom do zakłócania sygnału pilota samochodowego, aby potem mogli szybko dostać się do pojazdu i zabrać z niego pozostawione przedmioty. Funkcjonariusze ustalili, że w rejonie, w którym zostali zatrzymani mężczyźni takich zdarzeń było więcej. Właścicielom samochodów zginęły między innymi laptopy, telefony i rzeczy osobiste. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawienie Jakubowi J., Pawłowi T. oraz Markowi K. zarzuty w czterech takich sprawach. Wszyscy odpowiedzą także za próbę takiego przestępstwa. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Przypominamy właścicielom samochodów o zachowanie czujności i zabieranie z pojazdów wartościowych przedmiotów.

mb