Opiekowała się dzieckiem - miała prawie 3 promile - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opiekowała się dzieckiem - miała prawie 3 promile

Data publikacji 09.10.2014

Wczoraj przed południem policjanci z pruszkowskiej patrolówki zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy byli pijani i opiekowali się niemowlęciem. O zdarzeniu powiadomili Policję kuratorzy sądowi.

Około 10.30 do jednego z domów na pruszkowskim Żbikowie została skierowana załoga patrolowa. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zastali pracowników sądu oraz ośrodka pomocy społecznej. Osoby te oświadczyły, że przyszły na kontrolę do 29-letniej podopiecznej. Zastali ją w stanie upojenia alkoholowego. W ich obecności również spożywała wódkę. Oprócz niej w domu był jej znajomy oraz  7-miesięczny synek kobiety. Nietrzeźwa 29-latka wobec pracowników pomocy społecznej i sądu przez cały czas zachowywała się w sposób agresywny. Straszyła i groziła im, oskarżała o "zabranie" dziecka. Sobie natomiast nie miała nic do zarzucenia.

Po przewiezieniu do komendy obydwoje dorośli zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Kobieta osiągnęła wynik 2,73 promila, natomiast jej znajomy 2,15.  Ponieważ kobieta stosowała groźby wobec funkcjonariuszy publicznych, w tej sprawie zostało przyjęte  zawiadomienie. Kiedy mieszkanka Pruszkowa wytrzeźwieje, najprawdopodobniej zostanie jej przedstawiony zarzut, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

dn/aw