Dozory za próbę wręczenia łapówki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za próbę wręczenia łapówki

Data publikacji 09.10.2014

29-letni obywatel Armenii i 31-letni obywatel Ukrainy usiłowali wręczyć łapówkę piaseczyńskim kryminalnym prowadzącym działania poszukiwawcze. Mężczyźni wpadli po tym, jak jeden z nich oferował policjantowi do sprzedaży papierosy pochodzące z przemytu. W miejscu gdzie mężczyźni przebywali policjanci zabezpieczyli kolejne papierosy bez znaków akcyzy, w sumie ponad 660 paczek. Wczoraj decyzją prokuratury mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Trzy dni temu piaseczyńscy kryminalni prowadzili działania poszukiwawcze na terenie gminy Piaseczno. Gdy nieumundurowani funkcjonariusze kontrolowali jedno z miejsc, w którym mogła przebywać poszukiwana osoba, zaczepił ich nieznany mężczyzna oferując do sprzedaży papierosy różnych marek. Kiedy mężczyzna zobaczył policyjne legitymacje zwrócił się do funkcjonariuszy z propozycją aby się dogadać, proponując wręczenie łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci poinformowali mężczyznę, że próba wręczenia korzyści majątkowej jest przestępstwem.

Z zatrzymanym 29-latkiem funkcjonariusze udali się do miejsca pobytu. Tam zastali 31-latka, który segregował papierosy różnych marek. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ujawnili i zabezpieczyli w sumie ponad 660 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyźni zdając sobie sprawę z powagi swojej sytuacji chcąc, wybronić się z opresji ponowili próby przekupienia funkcjonariuszy, obiecując im 50 tysięcy złotych w zamian za „odpuszczenie”. Tym pogrążyli się jeszcze bardziej. Funkcjonariusze zdecydowanie odmówili, a mężczyźni zostali zatrzymani.

Wczoraj decyzją prokuratury mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
mb/ij