Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali włamać się do sklepu, a wszystko w oku kamery monitoringu

Data publikacji 06.10.2014

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do sklepu z markową odzieżą. Marcin O. i Norbert J. próbowali dostać się do środka, uszkadzając wkładki zamków w drzwiach. Przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd podjął już decyzje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów z markową odzieżą w centrum miasta. Około 4:00 nad ranem przypadkowy świadek powiadomił policjantów o dwóch zamaskowanych i podejrzanie zachowujących się osobach, które prawdopodobnie próbują włamać się do sklepu.

Pod wskazany adres natychmiast udali się policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu wcześniej rysopisowi.

Przy 21-letnim Norbercie J. i o rok starszym Marcinie O. policjanci znaleźli kominiarkę oraz narzędzia, którymi mężczyźni prawdopodobnie posłużyli się podczas próby włamania.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania, a sąd na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz śródmiejskiej prokuratury podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz/aw

Ładowanie odtwarzacza...