Areszt dla podejrzanego o zabójstwo - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 06.10.2014

Zaledwie kilku godzin potrzebowali mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu, aby zatrzymać podejrzanego o zabójstwo. 41-latek prawdopodobnie podczas sprzeczki zaatakował nożem mężczyznę, a odniesione przez niego obrażenia okazały się śmiertelne. Arkadiusz G. usłyszał w prokuraturze zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Mundurowi zostali powiadomieni, że na terenie jednego z pustostanów zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci oraz załoga pogotowia ratunkowego. Rany, które odkrył lekarz mogły świadczyć o tym, że padł on ofiarą przestępstwa.

Dalsze czynności należały do grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokuratora. Policjanci wstępnie ustalili tożsamość mężczyzny, a dzięki zebranym informacjom dotarli do osoby, która mogła mieć związek z jego śmiercią. Arkadiusz G. trafił w ręce funkcjonariuszy zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu cztery godziny później. W miejscu zamieszkania 41-latka mundurowi zabezpieczyli między innymi nóż, którym mogła zostać zraniona ofiara.

Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni spożywali dzień wcześniej alkohol. Podczas tego spotkania doszło prawdopodobnie do sprzeczki, podczas której 41-latek rzucił się z pięściami na swojego współtowarzysza, a potem zaatakował go nożem. Arkadiusz G. został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za zabójstwo. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/mb

Ładowanie odtwarzacza...