Nietrzeźwy kierowca autobusu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autobusu

Data publikacji 11.07.2014

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Autokarem miały podróżować dzieci, które wybierały się na kolonię nad morze. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy teraz zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj przed południem policjanci z wydziału ruchu drogowego ze Starych Babic otrzymali telefoniczną prośbę o skontrolowanie autokarów, którymi dzieci miały wyjechać na kolonię nad morze. Autokary mialy wyjechać z Łomianek. Funkcjonariusze udali się w rejon przeprowadzenia kontroli, a gdy byli już na miejscu, po paru minutach przyjechały dwa autokary. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Podczas badania okazało się, że jeden z nich spożywał wcześniej alkohol. Mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy teraz zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dobrą i powszechną już praktyką stało się kontrolowanie przez Policję oraz Inspekcję Transportu Drogowego autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. Zużyte opony, niesprawne hamulce, braki w przepisowym oświetleniu pojazdu – to niebezpieczne i zarazem najczęstsze mankamenty ujawniane przez te służby.

Warto pamiętać, że o skontrolowanie stanu technicznego autokarów, czy uprawnień kierowców i stanu trzeźwości mogą poprosić policjantów także rodzice.

Autokary, które będą sprawdzane na terenie powiatu warszawskiego zachodniego należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach pod numerem telefonu (22) 752-80-00 lub pisemnie na numer faksu (22) 722-96-23 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: kppwawzach@policja.waw.pl. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę odjazdu autokaru.

Także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wspierani przez Inspektorów Transportu Drogowego prowadząc kontrole będą dążyć do wyeliminowania z ruchu niesprawnych autokarów. Podstawową czynnością podczas takiej kotroli jest również badanie stanu trzeźwości kierowców.

Informujemy, że kontrole autokarów realizowane przez policjantów WRD KSP odbywają się od 1 czerwca 2014r. w godzinach 6:00-9:30 w dniach od poniedziałku do piątku, na parkingu hali sportowejTorwar przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Dodatkowo posterunek kontrolny będzie czynny w dniach:

- 12 lipca w godzinach 6.00 - 9.30

- oraz 2, 23, 30 i 31 sierpnia w godzinach 6.00 - 9.30.

Organizatorów wyjazdów prosimy podstawiać autokary do kontroli bez pasażerów. Po przeprowadzonej kontroli, kierowca autokaru otrzyma „protokół kontroli”.

Zgłoszenia można kierować pod nr tel. 22 603 77 55 całodobowo oraz 22 603 77 18 w godz. 8.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku.

 

ego/aw