Dozór dla podejrzanego o podpalenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla podejrzanego o podpalenie

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o podpalenie mieszkania. Do zdarzenia doszło w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Prądzyńskiego w Modlinie Twierdzy. 46-latek usłyszał już zarzut i trafił pod dozór policji. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 25/26 czerwca br. policjanci interweniowali w Modlinie Twierdzy na ul. Prądzyńskiego, gdzie doszło do pożaru mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym. Z powodu zadymienia ewakuowani zostali mieszkańcy bloku, a 5 osób, w tym troje dzieci, przewieziono profilaktycznie do szpitala w celu przeprowadzenia badań toksykologicznych.

W toku czynności śledczy ustalili, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę o dokonanie tego przestępstwa. 46-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w postaci pożaru i trafił pod dozór policji. Grozi mu nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

sk/aw