Policjanci z prewencji zatrzymali „podpalacza” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z prewencji zatrzymali „podpalacza”

Data publikacji 10.06.2014

Policjanci z prewencji zatrzymali 31-letniego Tomasza G. z Mińska Mazowieckiego, podejrzanego o podpalenie forda transita, zaparkowanego na podwórzu prywatnej posesji przy ulicy Sosnkowskiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyźnie zarzutu umyślnego uszkodzenia mienia. Tomasz G. przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Na podwórku prywatnej posesji przy ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim zaczął palić się dostawczy ford transit. Zanim doszło do pożaru, w rejonie posesji widziano podejrzanego mężczyznę.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce na podstawie uzyskanego rysopisu, wytypowali osobę, która mogła mieć związek z pożarem samochodu. Kilka ulic dalej, w innym domu, policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. Był to 31-letni Tomasz G. Mężczyzna w ubiegłym roku był już skazany za podpalenie przyczepy campingowej i drewnianych zabawek na jednym z mińskich placów zabaw.

Tomasz G. trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy już wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut umyślnego zniszczenia samochodu poprzez jego podpalenie. Tomasz G. przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn