Uderzył w trzy samochody i znak "na podwójnym gazie" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w trzy samochody i znak "na podwójnym gazie"

Data publikacji 25.03.2014

Policjanci z Ochoty zatrzymali pijanego kierowcę nissana. 42-letni Grzegorz M. mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję, uszkadzając trzy samochody i znak drogowy. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ulic Bitwy Warszawskiej i Białobrzeskiej. Jak ustalili mundurowi, kierowca nissana stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane wzdłuż ulicy Białobrzeskiej pojazdy, a następnie najechał na znak drogowy. Uderzył tak mocno, że urwał koło w samochodzie. Mężczyzna porzucił samochód i uciekł. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili rysopis kierowcy. Chwilę później zatrzymali go.

W trakcie policyjnych czynności Grzegorz M. zachowywał się agresywnie i nie stosował się do wydawanych poleceń. Najpierw zaczął szarpać się z funkcjonariuszami, a potem znieważył ich. 42-latek odmówił badania alkomatem, więc pobrano mu krew. Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy.

Dzisiaj kierowca został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i znieważenie interweniujących policjantów. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i brak uprawnień. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/ew