Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw został poproszony o papierosa, później uderzony i okradziony

Data publikacji 25.03.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na obywatelu Francji. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego Sebastian G. zaczepił swoją ofiarę, uderzył pięścią w twarz i zabrał pieniądze. Poproszeni o pomoc policjanci patrolujący ten rejon już kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali 20-latka. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem w parku w centrum miasta. Jak wynika z relacji napadniętego mężczyzny, kiedy szedł chodnikiem zaczepiła go młoda osoba, pytając o papierosa. Kiedy przechodzień odpowiedział, że nie ma, bo nie pali papierosów został uderzony pięścią w twarz, a napastnik zażądał od niego wydania pieniędzy. Przestraszony mężczyzna oddał wszystko co miał, czyli 170 złotych. 20-latek oddalił się w pośpiechu.

Obywatel Francji poprosił o pomoc pełniących w tym rejonie służbę policjantów. Policjanci na podstawie przekazanego rysopisu ruszyli w poszukiwaniu sprawcy przestępstwa. Już kilkanaście minut od zdarzenia policjanci zatrzymali podejrzanego, w którym pokrzywdzony rozpoznał napastnika.

Notowany w policyjnych kartotekach i objęty aktualnie policyjnym dozorem Sebastian G. usłyszał zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
rsz/ij