Rozbój zakończył się aresztami i dozorem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój zakończył się aresztami i dozorem

Data publikacji 24.03.2014

Dwóch mieszkańców powiatu warszawskiego zachodniego zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd, a wobec trzeciego mężczyzny prokurator zastosował dozór Policji. Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju. Zatrzymani przez błońskich policjantów Marcin C., Kamil P. i Jarosław M. grożąc pokrzywdzonemu użyciem siły, zabrali mu pieniądze i sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ok. 7 tys. złotych. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych była również Małgorzata W., wobec której sąd także zastosował tymczasowy areszt.

Na początku lutego br. policjanci z Błonia zostali poinformowani o rozboju, do którego miało dojść w godzinach wieczornych w miejscowości Rokitno. Sprawą zajęli się błońscy kryminalni. Jak ustalili, chwilę przed zdarzeniem poszkodowany poznał trzech młodych mężczyzn. W trakcie rozmowy umówili się na spotkanie towarzyskie. Po chwili w ustalonym wcześniej miejscu zjawili się przygodni znajomi z młodą dziewczyną. Po krótkiej wymianie zdań przybyła grupa osób zaczęła straszyć poszkodowanego pobiciem, jeśli ten nie opuści swojego samochodu. Wykorzystując całą sytuację sprawcy ukradli wyposażenie elektroniczne i pieniądze na łączną sumę strat ok. 7 tys. złotych.

Dzięki prowadzonym czynnościom policjanci już następnego dnia zatrzymali Marcina C. oraz Małgorzatę W., a następnie Kamila P. Sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. W tym czasie policjanci nadal prowadzili czynności związane z zatrzymaniem trzeciego mężczyzny, który unikał kontaktu z funkcjonariuszami. Jarosława M. funkcjonariusze zatrzymali w czwartek. W sobotę prokurator po przedstawieniu mu zarzutu dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

gs, ego