Wywiadowcy zatrzymali „rozbójnika” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy zatrzymali „rozbójnika”

Data publikacji 24.03.2014

Policyjni wywiadowcy podczas działań pościgowych, prowadzonych w Mińsku Mazowieckim, zatrzymali 21-letniego Konrada K., podejrzanego o popełnienie rozboju na 17-latku. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, mężczyźnie przedstawiono już zarzut popełnienia przestępstwa rozbójniczego. Konrada K. trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi kilka lat na mocy wyroków w innych sprawach. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim, nieznany napastnik zaatakował 17-letniego przechodnia i ukradł mu telefon komórkowy.

W pościg za sprawcą ruszyli policjanci z zespołu wywiadowczego. To właśnie im podczas przeszukiwań rejonu, w którym popełniono przestępstwo, udało się zatrzymać mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi napastnika. Do policyjnego aresztu trafił 21-letni Konrad K., karany dotychczas za kradzieże i włamania.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki. Zebrany przez nich materiał dowodowy, wstępnie uprawdopodobnił popełnienie rozboju przez Konrada K.

Mężczyzna ten usłyszał zarzut karny popełnienia przestępstwa rozbójniczego. Nie opuścił jednak policyjnej celi, bo wprost z niej w policyjnym konwoju przewieziono go do zakładu karnego. Wobec mężczyzny zapadły bowiem wyroki w innych sprawach karnych.

Konradowi K. grozi za rozbój kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.08 MB)