Wyrywali parapety z fasady kościoła - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrywali parapety z fasady kościoła

Data publikacji 20.03.2014

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z północnopraskiej komendy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie kradzieży. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani o tym, że dwóch mężczyzn próbuje wyrwać miedziane parapety z fasady kościoła oraz obaj wyginają rynny na budynku dzwonnicy. Spłoszeni, podjęli próbę ucieczki. Na miejscu przestępstwa, pozostawili torbę, rękawiczki i linki. Policjanci, dosłownie „po śladach”, dotarli do miejsca, gdzie obaj podejrzewani ukryli się. Patryk H. i Tomasz C. już usłyszeli zarzuty.

Około północy policjanci z północnopraskiej patrolówki zostali zaalarmowani o tym, że dwóch mężczyzn próbuje wyrwać miedziane parapety z budynku kościoła oraz wyginają rynny z budynku dzwonnicy. Nie czekając długo, po chwili, funkcjonariusze byli już na miejscu. Chwilę wcześniej, spłoszeni mężczyźni podjęli próbę ucieczki, pozostawiając na miejscu przestępstwa torbę, rękawiczki i linkę.

Dosłownie „po śladach” za podejrzewanymi mężczyznami udali się mundurowi, którzy dotarli do miejsca, gdzie obaj się ukryli. Patryk H. i Tomasz C. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością przeciwko mieniu zebrali materiał dowodowy. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę 2.000 złotych. Funkcjonariusze przedstawili obu podejrzanym zarzut usiłowania kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ms