Usiłował skraść samochód, zgubił telefon - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował skraść samochód, zgubił telefon

Data publikacji 19.03.2014

Funkcjonariusz z wydziału kryminalnego w Otwocku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży samochodu. W ustaleniu sprawcy pomocny okazał się zagubiony na miejscu przestępstwa telefon. Po sprawdzeniu okazało się, że należał do 34- latka, który włamał się do pojazdu.

Przed kilkoma dniami w późnych godzinach wieczornych w Otwocku usiłowano skraść opla astrę. Nieznany sprawca włamał się do pojazdu i próbował go uruchomić, jak się po chwili okazało - nieskutecznie.

Policjanci, którzy poinformowani przez właściciela znaleźli się na miejscu usiłowania kradzieży, wewnątrz pojazdu znaleźli telefon komórkowy, który jak szybko ustalono, nie należał do właściciela pojazdu, ani do żadnej bliskiej mu osoby.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w Otwocku ustalili, kto jest właścicielem telefonu. Zebrano także inne ślady pozostawione w pojeździe. To pozwoliło kryminalnym na zatrzymanie w dniu wczorajszym 34-letniego mężczyzny. Jest on doskonale znany otwockim mundurowym.

Jeszcze dziś zostaną mu przedstawione zarzuty za usiłowanie kradzieży samochodu. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna może mieć związek z jeszcze innymi przestępstwami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu. Wobec  zatrzymanego 34-latka zostanie złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

js/aw