Sprawca kradzieży zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży zatrzymany

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali Kamila T., podejrzewanego o kradzież saszetki z dokumentami i pieniędzmi, należącymi do 76-letniego mężczyzny. 30-latek usłyszał już zarzut. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i pieniądze. Za takie zachowanie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W piątek kilka minut po godzinie 17.00 patrolujący ulicę Jagiellońską w Legionowie policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli leżącego na chodniku starszego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast się zatrzymali, żeby ustalić, co się stało. Okazało się, że 76-letni mężczyzna został okradziony.

76-letni mieszkaniec Legionowa szedł ulicą, kiedy zbliżył się do niego młody mężczyzna i zapytał o jego stan zdrowia. Następnie mężczyzna wykorzystując starszy wiek pokrzywdzonego zerwał mu z szyi saszetkę, w której były dokumenty, pieniadze i klucze po czym uciekł.

Policjanci natychmiast podjęli stosowne działania. Już po kilkunastu minutach policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali Kamila T. Mężczyzna miał przy sobie przedmioty oraz pieniądze, które kilka minut wcześniej ukradł starszemu mężczyźnie.

Kamil T. został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W trackie zatrzymania mężczyzna miał w organizmie 1,32 promila alkoholu. Ponadto w trakcie sprawdzania danych 30-latka okazało się, że sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia do zakładu karnego.

Po wytrzeźwieniu Kamil T. usłyszał zarzut dokonania kradzieży pieniędzy oraz dokumentów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz dobrowolnie poddał się karze.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

ds/aw