Ponad 700 kg elementów metalowych ukryli na przyczepce - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 700 kg elementów metalowych ukryli na przyczepce

Data publikacji 18.03.2014

W ręce policjantów z Targówka wpadło dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. W trakcie kontroli drogowej opla z przyczepką, funkcjonariusze spostrzegli, że cała przyczepa jest załadowana butlami oraz felgami. W trakcie dalszych sprawdzeń i pytań policjantów, kierujący i jego pasażer nie potrafili wyjaśnić, skąd pochodzą elementy metalowe. Janusz S. i Maciej S. zostali zatrzymani. Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej obaj mężczyźni dokonali kradzieży z terenu skupu złomu.

Zaskoczeni kontrolą drogową policjantów z Targówka nie potrafili wyjaśnić, skąd mają elementy metalowe o wadze ponad 700 kg, które znajdowały się na przyczepce, ciągniętej przez opla. W trakcie dokładnych sprawdzeń wyszło na jaw, że Janusz S. i Maciej S. chwilę wcześniej dokonali kradzieży z terenu skupu złomu. Łączną wartość skradzionych elementów metalowych oszacowano na kwotę ponad 700 złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dochodzeniowy z Targówka zebrali materiał dowodowy i przedstawili obu podejrzanym zarzuty kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ms