Cyferki uwiarygadniające opłatę odkleiły się - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cyferki uwiarygadniające opłatę odkleiły się

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci ze śródmieścia zatrzymali kobietę, która chcąc uniknąć opłaty za parking przerobiła bilet. Kontrolerzy zorientowali się, że dokument jest sfałszowany, a kiedy odkleiły się z niego cyferki, 49-letniej Iwonie Ś. nie pozostało nic innego, jak przyznać się do winy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło wczoraj około godziny 13:00 na parkingu przy ulicy Okólnik. Kontrolerzy ZDM sprawdzający opłaty za parking na podszybiu forda focusa zauważyli bilet, który ich zdaniem był sfałszowany.

Na miejsce wezwani zostali śródmiejscy policjanci. Po chwili do samochodu przyszła kobieta, otworzyła pojazd i schowała bilet do torebki szykując się do odjazdu. Niestety, w trakcie tej czynności od dokumentu odkleiły się niektóre cyferki.

Policjanci poprosili zaskoczoną ich widokiem 49-latkę o okazanie dokumentu. W zaistniałej sytuacji Iwonie Ś. nie pozostało jednak nic innego, jak tylko przyznać się do winy. Przerobienie biletu miało zmienić datę oraz terminowość dokumentu. Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła brakiem pieniędzy.

Iwona Ś. usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz/aw