Prawie 40 gramów marihuany nie trafi na rynek - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 40 gramów marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali zabroniony środek. Mężczyźni usłyszeli zarzut, za który grozi im do 3 lat więzienia.

Około 15.50 w Pruszkowie policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny kierującego samochodem renault. Wcześniej dotarły do nich informacje, że 28-latek najprawdopodobniej przewozi środki odurzające. Wstępna kontrola osoby i pojazdu nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Dlatego też mieszkaniec Pruszkowa został przewieziony do komendy, gdzie dokonano szczegółowej kontroli. W jej wyniku policjanci zabezpieczyli trzy zawiniątka z suszem roślinnym. W związku z tym, zgodnie obowiązującą procedurą, dokonano przeszukania w pomieszczeniach mieszkalnych. Tam zostały znalezione kolejne środki.

Kilka godzin później policjanci z "patrolówki" postanowili sprawdzić, dlaczego na ich widok inny młody mężczyzna stał się nerwowy. Po krótkiej chwili wszystko było jasne. W jego kieszeni mundurowi znaleźli susz roslinny. 26-latek został zatrzymany i osadzony, podobnie jak poprzedni ujety, w celi.

Tego dnia policjanci uniemożliwili wprowadzenie na rynek prawie 40 gramów marihuany.

dn/aw