Domowa uprawa marihuany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa uprawa marihuany

Data publikacji 18.03.2014

Ursynowscy policjanci namierzyli domową uprawę marihuany. Jej właściciel, 33-letni Jacek M., został zatrzymany z narkotykami przez mundurowych w rejonie ulicy Surowieckiego. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie ma na swoim koncie. Mężczyzna w mieszkaniu hodował konopie w specjalnym namiocie, wyposażonym w oświetlenie i wentylację. Teraz może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

Ursynowscy wywiadowcy patrolując parkingi przy ulicy Surowieckiego zwrócili uwagę na peugeota, w którym siedział mężczyzna. Policjanci postanowili skontrolować, czy nie posiada przy sobie środków odurzających. 33-latek twierdził, że nie ma narkotyków, ale funkcjonariusz wyczuli woń marihuany. Okazało się, że Jacek M. ukrył zawiniątko z roślinnym suszem w bieliźnie.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie odkryli specjalnie przygotowany namiot, w którym znajdowały się doniczki z krzewami konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, a 33-latek trafił do policyjnego aresztu.

Jacek M. już usłyszał zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków, uprawę konopi oraz posiadanie przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

mb/aw