Wpadli w czasie "roboty" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w czasie "roboty"

Data publikacji 14.03.2014

Policjanci z Wawra na gorącym uczynku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy właśnie wynosili łupy z domu, do którego wcześniej się włamali. 24-letni Piotr M., 40-letni Andrzej C. i 43-letni Wojciech N. ukradli kilkanaście grzejników żeliwnych oraz balustrady ogrodzeniowe. Zupełnie nie spodziewali się, że wpadną w ręce mundurowych podczas tzw. „roboty”. Policjanci ustalili, że zatrzymani mieli na swoim koncie znacznie więcej podobnych czynów. W sumie usłyszeli zarzuty za siedem kradzieży z włamaniem i jeden za kradzież.

Policjanci z Wawra patrolowali właśnie ulice dzielnicy. W pewnym momencie zwrócili uwagę na mężczyznę, który stoi przy płocie i wystawia za ogrodzenia grzejnik, rozgląda się przy tym wokół siebie, jest bardzo czujny i dziwnie się zachowuje.

Po krótkim pościgu, mundurowi zatrzymali mężczyznę. Chwilę później z terenu posesji i wnętrza domu policjanci wyprowadzili jeszcze dwie osoby, które właśnie pakowały łupy. 24-letni Piotr M., 40-letni Andrzej C. i 43-letni Wojciech N. trafili do policyjnych cel. Skradzione rzeczy zostały zabezpieczone.

Dalsze czynności wykazały, że wszyscy trzej zatrzymani wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili również, że ci sami mężczyźni mają na swoim koncie więcej podobnych czynów. Jesienią ubiegłego roku włamywali się do różnych obiektów. I tak, 24-letni Piotr M. usłyszał jeszcze dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, a Andrzej C. odpowie dodatkowo za cztery włamania i jedną kradzież. Jedynie 43-letni Wojciech N. usłyszał jeden zarzut. Wszyscy podejrzani dobrowolnie poddali się karom pozbawienia wolności w zawieszeniu, nałożono na nich również obowiązek naprawienia szkód.

ea/jw