Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł znaki i burty, ponieważ budował formę do naprawy zderzaków

Data publikacji 13.03.2014

28-letni mieszkaniec gminy Halinów, zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej z bagażnikiem pełnym narzędzi do cięcia metalowych przedmiotów, usłyszał zarzut kradzieży znaków drogowych i metalowych burt na ciągach komunikacyjnych w powiecie mińskim oraz wołomińskim. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Według jego relacji znaki miały mu służyć za konstrukcję formy do naprawy elementów samochodowych, a burty miały stanowić jej wzmocnienie.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej osobowego auta w Michałowie, w gminie Halinów. Podczas kontroli bagażnika, funkcjonariusze odnaleźli agregat i palnik oraz piłę do cięcia metalu. Podejrzewali, że kontrolowany przez nich 28-letni mężczyzna może mieć związek z kradzieżami znaków drogowych i burt na kładkach znajdujących się na drogach w powiecie mińskim oraz w sąsiednim powiecie wołomińskim.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania jego posesji policjantom udało się odnaleźć dwa ostrzegawcze znaki drogowe. Zebrany w sprawie materiał wstępnie potwierdził, że mężczyzna mógł być zamieszany w opisywane kradzieże.

Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży znaków drogowych i burt metalowych. 28-latek przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Już wcześniej tłumaczył się policjantom, że znaki i burty demontował i odcinał, bo miały posłużyć mu do budowy formy do naprawy zderzaków i elementów karoserii samochodu.

ea/dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.65 MB)