Zatrzymano podejrzewanych o napaść na dworcu PKP - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzewanych o napaść na dworcu PKP

Data publikacji 13.03.2014

Na dworcu PKP w Otwocku doszło do kradzieży rozbójniczej. 17- letni podróżny został brutalnie zaatakowany, po czym skradziono mu telefon komórkowy. Natychmiastowa reakcja jednego z pasażerów, w tym podanie kierunku, w którym zbiegli sprawcy, pozwoliła policjantom na zatrzymanie w pościgu jednego z podejrzewanych. Kolejny wpadł w dniu wczorajszym. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Było po godzinie 16.00, gdy na peronie dworca PKP w Otwocku zatrzymał się skład SKM jadący z Warszawy. Z pociągu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy podeszli do siedzącego na dworcowej ławce 17- latka.

Najpierw chłopak został uderzony pięścią w głowę, a następnie kilkukrotnie kopnięty. Bezbronnemu już nastolatkowi wyrwano telefon komórkowy, a sprawcy zaczęli się szybko oddalać.

Z pomocą chłopakowi ruszył przypadkowy pasażer. Mężczyzna ten poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego otwockiej komendy. Jednocześnie podał kierunek, w którym oddalali się sprawcy.

Natychmiast podjęty pościg przez znajdujących się w pobliżu otwockich dzielnicowych doprowadził do zatrzymania jednego z mężczyzn. 36-latek trafił do policyjnej celi.

Dalsze działania podjęte przez policjantów z wydziału kryminalnego w Otwocku doprowadziły do ustalenia i zatrzymania wczoraj późnym wieczorem drugiego z podejrzanych  - 23- letniego mieszkańca Otwocka.

Mężczyzna dołączył w celi do swojego kompana. Jeszcze dziś policjanci w tej sprawie przedstawią obu zatrzymanym zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

js/aw

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.54 MB)