Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy

Data publikacji 13.03.2014

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty w ostatnich dniach skontrolowali bazar przy ulicy Bakalarskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego obywatela Sudanu, który wprowadzał do obrotu podrobione perfumy.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Ochoty podczas działań skierowanych na zwalczanie zagrożeń związanych z nielegalnym handlem wyrobami bez polskich znaków akcyzy, a także towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych producentów kosmetyków, skontrolowali bazar przy ul. Bakalarskiej.

W trakcie działań policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia 160 butelek perfum. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że perfumy mają zastrzeżone znaki towarowe.

Policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Sudanu. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea/ew