W Dzień Kobiet znęcał się nad żoną i córką - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Dzień Kobiet znęcał się nad żoną i córką

Data publikacji 12.03.2014

40- latek został zatrzymany przez policjantów z Żabiej Woli po awanturze, którą w Dzień Kobiet urządził w domu. Od żony mężczyzny policjanci dowiedzieli się, że niebezpieczne sytuacje w tej rodzinie miały miejsce częściej. Kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu się męża nad nią i córką. Bogusław B. usłyszał zarzut. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na 2 miesiące.

W ostatnią sobotę policjanci z Żabiej Woli zostali wezwani przez jedną z mieszkanek gminy na interwencję w jej domu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej doszło do awantury, którą wywołał jej nietrzeźwy mąż. Podczas wyjaśniania okoliczności zajścia policjanci potwierdzili, że w tej rodzinie od kilku miesięcy dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, podczas których kobieta i jej córka były znieważane i szarpane, a także słyszały groźby pozbawienia życia. Po takich awanturach pokrzywdzone często uciekały z domu. Tym razem kobieta zdecydowała się poprosić o pomoc policjantów. Po wyjaśnieniu sytuacji rodzinnej złożyła zawiadomienie o popełnionym przez męża przestępstwie.

Nietrzeźwy 40– latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Prokurator pozytywnie rozpatrzył policyjny wniosek o aresztowanie mężczyzny i skierował go do sądu. Wczoraj decyzją sądu Bogusław B. został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

kz/aw