30 tysięcy pozostało w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

30 tysięcy pozostało w banku

Data publikacji 10.03.2014

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić z banku kredyt w wysokości 30 tysięcy złotych. 35-letni Piotr W. i 38-letni Norbert W. wpadli w momencie podpisywania dokumentów kredytowych. Jeden wystawił fałszywe zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, drugi zaś ubiegał się o przyznanie pożyczki. W prokuraturze usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnymi dozorami.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że w jednym z banków 35-letni mężczyzna będzie próbował wyłudzić kredyt. Złożył on wniosk i przedłożył stosowne dokumenty. Nistety okazały się one sfałszowane.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Podjęli obserwację okolic banku. Okazało się, że Piotr W. przyszedł po pieniądze w towarzystwie drugiego mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani w momencie, kiedy miało dojść do podpisania umowy. Policjanci ustalili, że 38-letni Norbert W. był tym, który wystawił fałszywe zaświadczenia potwierdzajace zatrudnienie i zarobki ubiegającego się o kredyt 35-latka.

Mężczyźni trafili do policyjnych cel. Skrupulatnie przeprowadzone czynności procesowe pozwoliły na zgromadzenie odpowiedzniego materiału dowodowego. Piotr W. i Norbert W. zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania wspólnie i w porozumieniu wyłudzenia kredytu w kwocie 30 tysięcy złotych. Zostali objęci policyjnymi dozorami.

ea/jw